چای, همه

تاریخچه چای در ایران و جهان

تاریخچه چای

تاریخچه چای را بیشتر بدانید…

چای به نوشیدنی اطلاق می شود که از گیاهی به همین نام به دست می آید. چای یک واژه چینی است که بیشتر در جنوب چین از این لفظ استفاده می شود و در شمال چین به شکل تِی بکار می رود.

 

از دم کردن جوانه ، برگ ها و یا شاخه های بوته چای در آب داغ نوشیدنی چای حاصل می شود. مراحل فرآوری آن نیز می تواند شامل اکسید کردن ، حرارت دهی و خشک کردن و حتی افزودن عصاره برخی چاشنیها و  میوه ها به آن باشد.

 

چای یک منبع ارگانیک  از آنتی اکسیدان ها ، کافئین ، تئوفیلین و … است. طعم آن نیز برای نوشیدن مطلوب است و کمی تلخ می‌باشد.

 

چای دارای نوعی آنتی‌اکسیدان به نام کاتچین” است. در برگهای تازه آن، کاتچین می تواند تا ۳۰٪ کل وزن برگ را تشکیل دهد. بیشترین مقدار کاتچین در نوع چای‌ سفید و سبز وجود دارد، اما درچای سیاه به علت  اکسید شوندگی بیشتر نسبت به دو نوع دیگر چای، “کاتچین” کمتری وجود دارد.

چای همچنین شامل کافئین نیز هست که حدود ۳٪ وزن چای خشک را تشکیل می دهد و  تئوفیلین و تئوبرومین که مقدار این دو ماده بسیار کم می‌باشد.

 

 تاریخچه چای در جهان

بوته چای برای نخستین بار در چین و در حدود پنج هزار سال پیش شناخته شد که به تدریج خواص درمانی آن کشف شد. علاوه بر آن از چای برای مصارف رنگ‌آمیزی نیز استفاده می‌شده ‌است..

 

خاستگاه گیاه چای شرق و جنوب چین، میانمار شمالی، و ایالت آسام هند را دربرمی گیرد. تحقیقات اخیر و وجود گونه‌های دورگه از نوع چای در نواحی گسترده‌تری از مناطق مذکور بیان‌گر آن است که خاستگاه چای درنقطه‌ای واقع شده که شامل بخش شمالی میانمار و ایالت‌های یونان و سیچوان چین می‌شود.

 

براساس کتاب چاجینگ (اثر لویو نویسنده سلسله تانگ در چین نوشته شده) در سال ۷۶۰ م ، اولین اثر مدون بر روی این موضوع می‌باشد. این کتاب تشریح می‌نماید که چگونه چای عمل می‌آمده، برگ‌های آن فرآوری می‌شده، و چگونه به عنوان یک نوشیدنی تهیه می‌شده ‌است. همچنین راجع به چگونگی ارزیابی نوع چای نیز توضیح داده‌است. در این کتاب حتی از این مطلب سخن به میان آمده که چه نقاطی بهترین مکان برای کاشت چای بوده‌اند.

 

درآن زمان ماهیت این نوشیدنی و سبک تهیه آن با روشی که ما امروزه بکار می‌بریم، متفاوت بوده‌است. برگ‌های چای به صورت قالب‌هایی فرآوری می‌شدند. این قالب خشک شده، که به نام چای آجری نامیده می‌شد و داخل یک هاون سنگی کوبیده می‌شد. آب داغ به گرد این قالب چای افزوده می‌شد، یا آن را داخل کتری‌های سنگی می‌جوشاندند و به عنوان یک نوشیدنی گرم مصرف می‌نمودند.

 

 

 تاریخچه چای در ایران

اکنون مصرف چای در ایران به جزیی از زندگی روزمره مردم بدل گشته است. در مورد تاریخچه چای در ایران گمانه زنی های بسیاری شده به طوری که برخی آن را به کمتر از دو قرن و برخی دیگر به صده دوم میلاد نسبت میدهند.

 

کشت چای (به صورت بومی) در ایران، از سال ۱۲۷۹آغاز شد. در این سال شخصی به نام محمد میرزا کاشف السلطنه که با سِمَت ژنرال کنسولی ایران در هندوستان مأمور بود، توانست مقداری از بذر چای را با زحمت زیاد به ایران بیاورد.

 

با مطالعاتی که در آن دوره انجام شد ، لاهیجان و تنکابن  به عنوان بهترین آب و هوا و زمین برای کشت چای انتخاب شدند. امروزه لاهیجان به عنوان مرکز کشت چای در ایران شناخته می شود. مقبره کاشف السلطنه نیز در این شهر به صورت موزه تاریخ چای ایران نگهداری می شود.

 

خرید چای ارگانیک ایرانی >        صفحه اصلی >           فروشگاه >

نظرتون رو به اشتراک بزارید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *