چای, همه

دم کردن چای ایرانی با ۸ نکته کلیدی

دم کردن چای ایرانی-نکات کلیدی

دم کردم چای ایرانی ۸ نکته کلیدی دارد:

 

۱) برای دم کردن چای ایرانی بهتر است از کتری یا قوری و حتی فنجان‌های چینی برای دم کردن یا نوشیدن چای استفاده کنید و آن را در برابر شعله مستقیم قرار ندهید.

سرامیک لعابدار و ظروف شیشه‌ای نیز در مراتب بعدی مناسبند اما سعی کنید از کتری‌های آلومینیومی، ظروف مسی ، برنجی یا استیل استفاده نکنید. به سبب ایجاد واکنش شیمیایی برای حفظ سلامت مناسب نیستند این ظروف اگرچه در قدیم استفاده می‌شده‌اند ولی طعم و حتی عطر چای را عوض می‌کنند.

۲) قوری را قبل از ریختن چای خشک ، با آب گرم یا داغ بشویید. ولی خود چای خشک را هرگز نشویید.

در صورتی که پیش از ریختن چای در قوری آن را کمی با آب جوش بشویید و یا زیر شیر آب گرم بگیرید تا جداره و محفظه آن اندکی گرم شود، چای بهتر و زودتر دم می‌آید.

۳) حتما آب سرد در سماور یا کتری بریزید و بعد اجازه دهید کاملا به جوش بیاید

گاهی اوقات بر سطح چای درون فنجان خود لکه‌هایی مثل اثرات چربی می بینید. این لکه‌ها نشان می‌دهد آب گرم یا حتی داغ در سماور ریخته شده. استفاده از آب گرم برای زود جوش آمدن سماور، علاوه بر کاهش کیفیت و مزه، به شکل و ظاهر چای هم لطمه می‌زند.

۴) بهتر است آب کمتری در کتری یا سماور بریزید و در هر مرتبه دم کردن چای، آب سماور را عوض کنید.

این عمل باعث زود جوش آمدن آب و تسریع در کار می شود. و همچنین آبی که به مدت طولانی یا چند بار جوشیده طعم و خاصیت چای را کاهش می‌دهد.

۵) بعد از دم کردن چای ایرانی، تفاله را از آن جدا کنید.

صاف نکردن چای از آن دسته از عادتهای اشتباه در دم کردن چای است که هم از نظر سلامت و هم از نظر طعم و مزه به چای لطمه میزند. بنابراین حتما بعد از دم کردن چای ایرانی ، تفاله چای را جدا کنید.

۶) برای درست کردن هر فنجان چای، بین یک الی ۲ قاشق چای خوری چای خشک و یک بند انگشت بیشتر از چای ، آب داغ نیاز است.

اگر چای خشک ریزدست باشد ، ۱ قاشق چای خوری و هرچقدر درشت تر و یا رنگ و طعم بیشتری نیاز دارید ، باید حدود ۲ قاشق چای خوری چای خشک برای هر فنجان استفاده نمایید. همچنین آب داغ را به اندازه یک الی دو بند انگشت بالاتر از چای خشک به آن اضافه کنید.

۷) زمان مناسب رای دم کردن چای ایرانی خالص و ارگانیک، بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه است.

چای یک دمنوش گیاهیست. و زود دم کشیدن آن نشان از ناخالص بودن آن است . البته هرچقدر برگ های چای خشک ریزتر باشند، زودتر دم میکشند و رنگ بیشتری دارند و همچنین طعم آن کمی گس تر و تلخ تر است.

۸) حتی الامکان از آب تصفیه شده یا معدنی استفاده کنید.
یکی از نکات کلیدی دم کردن چای ، آب مورد استفاده است. این نکته ریز باعث تغییر محسوسی در طعم چای می شود. می توانید امتحان کنید…

 

خرید چای ایرانی ارگانیک>        صفحه اصلی >           فروشگاه >

نظرتون رو به اشتراک بزارید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *